Arabanızı daha hızlı ve daha pahalı satmak istiyorsanız, o zaman biraz satış öncesi hazırlık yapmaya değer. Bunu yapmak kolaydır ve sonucun gelmesi uzun sürmez. Mitsubishi Özel Servis hizmetleri sayesinde aracınızın satışa hazırlanmasını sağlayabilir ve normalde ederinden çok daha üst fiyat aralıklarında satılması mümkün olacaktır.

Görünüm

İlk izlenim en güçlüsüdür ve bu nedenle çekici bir kaportanın bulunması alıcıyı ilgilendirebilir. "Başarının anahtarı temizliktir" sözü aslında bu durumu en iyi açıklayacak durumdur. Bundan dolayı satış öncesinde servise gelerek gerekli olan kaporta aksamlarını yaptırabilir ve bununla birlikte alıcıyı etkilemek için çeşitli çalışmaları yaptırabilirsiniz.

İç dizayn

Her şeyden önce, arabanın içini çöplerden ve birçok kişisel eşyadan kurtarmanız gerekir. Sert iç kısımlara özel cilalar ve temizlik maddeleri ile işlem yapmak, onları yeni bir araba gibi gösterecektir. Koltukları silmek ve süpürmek daha iyidir. Burada oluşturulacak etki, yeni bir araba kokusu ile artırılacaktır. Araç satışını etkileyen faktörlerle ilgili bir araştırma yapan İngiliz bilim adamları, yeni bir arabanın kokusunun etki olasılığını % 20-30 artırabileceği sonucuna varmışlardır. Bu konuda önemli olan aşırıya kaçmamaktır. Zemini ve bagajı unutmamalısınız. Orada da temizlemeniz ve süpürmeniz gerekir. Otomotiv kozmetikleri satın alınarak temizlik işlemlerini kendiniz yapabileceğiniz gibi bu konuda profesyonel çalışmalar yapan firmalara da başvurabilirsiniz.

Teşhis ve onarım

Arabanın teknik durumuyla ilgili durum biraz daha karmaşık olabilir.. Küçük yaşta, standart bayi bakımı genellikle yeterlidir. Ancak üç yıllık sınırı geçtikten sonra çoğu model, bireysel ve daha ciddi bir yaklaşım gerektirir ve arabayı satarken, arabanın sahibi kendisi için neyin daha karlı olduğuna kendisi karar vermelidir. Ya arızayı Mitsubishi Özel Servis hizmetleri veren firma aracılığıyla kendisi tamir eder ve normal bir piyasa fiyatına aracını satar ya da belirli bir kusur hakkında alıcıyı uyarır ve pazarlık yaparken daha fazla taviz vererek aracını daha uygun fiyata satar.

Küçük kusurları kendi başınıza ve satmadan önce ortadan kaldırmak daha iyidir. Bazen bir an için gelecekteki alıcı olduğunuzu ve kendi arabanızı satın almak istediğinizi hayal etmek yardımcı olur. Dikkatlice inceleyin, kabindeki tüm düğmelerin açıp açmadığını, elektrikli camların, aydınlatma ekipmanlarının, koltukların ve direksiyon simidinin çalışıp çalışmadığını, tüm kapıların aynı kuvvetle kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Kaputun altında herhangi bir yağ veya diğer teknik sıvılar sızıntısı var mı veya makinenin altında bunlardan lekeler var mı, şanzıman ve motorda yeterli antifriz, hidrolik direksiyon sıvısı ve yağ var mı? Atmış bir sigorta, yanmayan bir ampul veya kötü bir şekilde kapanan bir kilit, otomobilin izlenimini büyük ölçüde bozabilir ve alıcının hevesini kırabilir.

Bunun için en etkili çözüm ise Mitsubishi Özel Servis hizmetlerinden faydalanmanız olacaktır. Bu sayede gerekli olan işlemlerin yapılabilmesi ve satış öncesinde aracınızı en iyi ikinci el araçlar arasına sokabilmeniz için oldukça büyük bir avantaj sağlanmış olacaktır.